Vyhledat akci
Místo

Druh

Skvělý dárek pro rybáře
Víte, jaký je nejlepší dárek pro rybáře?
Vtipné tričko, mikina - s rybou, kaprem a dalšími rybářskými motivy.
www.vyrobsitricko.cz

Dárek tričko pro rybáře

Zámek Konopiště

Původně hrad ze 13. století založený po vzoru francouzských kastelů, dnes zámek.


Otevírací doba


Zámek je pro veřejnost otevřen od 1.4. do 30.11.2010 denně mimo pondělí.
Výjimky: otevřeno - pondělí /svátek/ 5.4. a 5.7.
Výjimka: zavřeno – úterý /po svátku/ 6.4.
V měsíci listopadu je otevřeno ve všední dny jen pro objednané skupiny (nad 10 osob), so, ne a sv i pro veřejnost. Rezervace na listopad se objednávají přímo na zámku Konopiště.


Zámek Konopiště
Původně hrad ze 13. století založený po vzoru francouzských kastelů, dnes zámek neodmyslitelně spojený se svým posledním šlechtickým majitelem Františkem Ferdinandem d’Este. V rámci prohlídkových okruhů uvidíte reprezentační a hostinské pokoje, sbírku zbraní a loveckých trofejí i soukromé pokoje Františka Ferdinanda. Na zámku je rovněž muzeum sv. Jiří a střelnice. Za návštěvu stojí také nádherná Růžová zahrada se skleníky a zámecký park.

Park
Z barokní přestavby zámku pocházela terasová zahrada, která byla v roce 1830 proměněna na krajinářský park. Terasová úprava Horního parku pochází z roku 1888 a byla navržena zahradními architekty Karlem Mössmerem z Vídně a Rozínkem z Prahy. Na počátku 20. stol. byl severozápadně pod zámkem založen Dianin sad. Dalšími úpravami dosáhl park rozlohy 225 ha. V letech 1898-1913 vznikla jižně od zámku růžová zahrada s bohatou plastickou výzdobou a skleníky.

Prohlídkové okruhy

I. prohlídkový okruh
Salony jižního křídla zámku - představí reprezentační a hostinské pokoje, umístěné v 1. patře jižního křídla zámku, ve kterých je instalováno množství dobového nábytku, historických obrazů a porcelánu.

II. prohlídkový okruh
Salony severního křídla – zaujímají nejstarší prostory zámku s gotickými a renesančními klenbami v kapli sv. Huberta a tzv. Kronprinci. Součástí tohoto okruhu je také tzv. Estenská zbrojnice, která patří k nejcennějším a nejvýznamnějším ve střední Evropě.

III. prohlídkový okruh
Soukromé pokoje Františka Ferdinanda - nacházejí se ve 3. patře zámku, byly zpřístupněny v roce 1994 a instalovány podle dobové fotodokumentace a inventárních seznamů tak, jak byly zařízeny v době, kdy na zámku žil FF. Dozvíte se také o historii rodu Habsburků a životních osudech FF a jeho rodiny.

Doplňkové okruhy
Muzeum Sv. Jiří - umístěno v bývalé barokní oranžerii. Svatojiřská sbírka vybudovaná arcivévodou FF zahrnuje soubor dřevořezeb, obrazů a rozmanitých artefaktů uměleckého řemesla z období od 15. do počátku 20. století, vztahujících se ke kultu svatého Jiří. Střelnice - herna s kuriózní střelnicí byla zřízena na místě velké konírny na nádvoří zámku a roku 1900 slavnostně otevřena. Je složena z několika částí - z pohyblivých automatických terčů, které jsou kombinovány s akustickým hlášením zásahu, části pro ostrou střelbu z malorážky a kuželníku. Výstava od Sarajeva k Velké válce (1914 - 1918) Skleníky v Růžové zahradě - Skleníky pro vzácné teplomilné rostliny byly zbudovány Františkem Ferdinandem současně s Růžovou zahradou na místě bývalé barokní zahrady, na ploše 1200 m2. V letech 1995 – 2000 byly zrekonstruovány a zpřístupněny veřejnosti. Tak jako za doby Františka Ferdinanda, i nyní se zde pěstují vzácné palmy, subtropické a tropické rostliny a v bazénku se chovají okrasné rybičky.

Kulturní akce

11. 12. 2010 od 15hod. – Benešovské roráty

Tato akce je v kategoriích:
» Výlety
» Společenské akce
» Historické akce
» Muzeum
» Památky
» Parky
» Zahrady
» ZámkyOhodnoť akci:

Průměrné hodnocení: 3.5
Celkem hodnotících: 403Místo konání akce: Konopiště 1, Benešov, 25601
Stálá akce
Vstupné: Zdarma
Počet zobrazení: 9273

Akci pořádá

Zámek Konopiště
Okres: Benešov
Telefon: 317721366
E-mail: info@zamek-konopiste.cz
Jiný kontakt: nezadáno
WWW: www.zamek-konopiste.cz/

Podělte se s návštěvníky o svůj zážitek na tomto místěPodělte se jako první!

Přidejte si nás na Facebooku a sdílejte akce!

Spřáteléné weby


Trička s potiskem
Vyrobte si vlastní tričko


Online hry
1000+ online her