Vyhledat akci
Místo

Druh

Skvělý dárek pro rybáře
Víte, jaký je nejlepší dárek pro rybáře?
Vtipné tričko, mikina - s rybou, kaprem a dalšími rybářskými motivy.
www.vyrobsitricko.cz

Dárek tričko pro rybáře

Zámek Bystřice pod Hostýnem

První písemná zmínka o panském sídle na místě dnešního zámku pochází z roku 1440.Historie zámku
První písemná zmínka o panském sídle na místě dnešního zámku pochází z roku 1440. Tehdy zde stála gotická tvrz, která byla majetkem Miloty z Tvorkova. V dokumentu se píše, že Milota z Tvorkova prodal tvrz spolu se zbořeným hradem Obřany, městečkem Bystřící a dalšími vesnicemi Vokovi ze Sovince na Helfštýně. Z oné gotické tvrze se, bohužel, nedochovalo téměř nic.

Zajímavosti

Muzeum keramiky
Krajinské muzeum v Bystřici pod Hostýnem vzniklo v roce 1933 z iniciativy Františka Táborského, který věnoval do fondů muzea mnoho předmětů ze svých rozsáhlých sbírek. Muzeum bylo umístěno v prostorách tzv. chlapecké školy, které byly upraveny pro vystavení národopisných a vlastivědných předmětů a zahrnovaly také "valašskou" a "záhorskou" jizbu.

Protože se ve městě Bystřici nepodařilo zajistit vhodné prostory pro uložení sbírek a obnovu expozic, byly sbírkové fondy tzv. Památníku Táborského po roce 1975 převezeny do depozitáře Muzea Kroměřížska.

Od roku 2003 jsou sbírkové předměty vráceny do Městského muzea v Bystřici pod Hostýnem. K vidění je expozice bystřické a rajnochovické keramiky.

Zpěv z potopy
Zpěv z potopy je název zajímavé galerijní expozice, jejímiž autory jsou spisovatel, výtvarník a zároveň učitel na VOŠP v Praze Václav Vokolek (narozen 1.1.1947 v Děčíně)- společně se svým strýcem Vojmírem Vokolkem (*3.6.1910 +30.7.2001). Vojmír Vokolek zde vystavil své objekty a Václav Vokolek vystavil své obrazy.

Zámecký park
Podle dochovaných písemností byl bystřický zámek postaven v první polovině 15. století pány z Tvorkova. Je ojedinělou ukázkou postupné modernizace panských sídel. Zatímco jiní svá sídla přestavovali a modernizovali, v Bystřici byly staré budovy ponechány a k nim se postupně přistavovaly nové, které lépe odpovídaly požadavkům na pohodlnější bydlení.

Zámek zdobí malby Jana Svitáka z roku 1805 a
Hanuše Schwaigera z konce 19. století.

K zámku náleží rozsáhlý park, který ve své době patřil k nejkrásnějším parkům na Moravě, byl však již v roce 1935 zrušen. V současnosti je majetkem armády ČR a je bohužel veřejnosti nepřístupný.

Tato akce je v kategoriích:
» Zámky
» Zahrady
» Parky
» Pěší turistika
» Památky
» Muzeum
» Historické akce
» VýletyOhodnoť akci:

Průměrné hodnocení: 3.9
Celkem hodnotících: 386Místo konání akce: Pod platany 1, Bystřice pod Hostýnem, 76861
Stálá akce
Vstupné: Zdarma
Počet zobrazení: 8815

Akci pořádá

Zámek Bystřice pod Hostýnem
Okres: Zlín
Telefon: nezadáno
E-mail: nezadáno
Jiný kontakt: nezadáno
WWW: nezadáno

Podělte se s návštěvníky o svůj zážitek na tomto místěPodělte se jako první!

Přidejte si nás na Facebooku a sdílejte akce!

Spřáteléné weby


Trička s potiskem
Vyrobte si vlastní tričko


Online hry
1000+ online her