Vyhledat akci
Místo

Druh

Skvělý dárek pro rybáře
Víte, jaký je nejlepší dárek pro rybáře?
Vtipné tričko, mikina - s rybou, kaprem a dalšími rybářskými motivy.
www.vyrobsitricko.cz

Dárek tričko pro rybáře

Cestou necestou po krásách Českého ráje

Túra pro celou rodinu, kterou hravě zvládnou i malé děti, vám ukáže kus Českého ráje, včetně dvou hradů.


 Své putování začněte v Turnově na náměstí Českého ráje. Toto místo, je ideálním startem i cílem. Můžete si zde prohlédnout krásnou, renesanční radnici, kostel svatého Františka, využít pohodlného parkování, četnosti přilehlých, stravovacích zařízení a hotelů, které vám mohou posloužit i k případnému noclehu.

 

Z náměstí se vydejte po červené, turistické trase, která vede ke skalní vyhlídce Hlavatice. Zpočátku budete prudce stoupat, až tuto část trasy zdoláte, můžete se zaradovat, nejhorší máte totiž za sebou. Děti můžete odměnit občerstvením v restauraci Pod Hlavaticí. Zbytek trasy vede po vrstevnicích, anebo klesá. Od skalní rozhledny pokračujte dále po červené k hradu Valdštejn. Tento hrad byl vystavěn rodem Markvarticů v letech 1260 až 1280 a je tedy nejstarším hradem Českého ráje. Majestátně se tyčí uprostřed pískovcových skal a jedna z cest na vrchol vede dokonce Skalním městem. Hrad je často využíván pro svatební obřady a není divu. Romantika a tajemno pohltí každého návštěvníka. Určitě se vyplatí zaplatit symbolický vstup 40 Kč a prohlédnout si nově zrekonstruované komnaty, pokochat se vyhlídkou do krajiny, anebo navštívit výstavu modelů hradů Českého ráje, která je umístěna v netradičních prostorách biliárního sálu. Další zajímavostí je, že v místní kapli se možná nachází jediná existující podobizna Karla Hynka Máchy, jejíž autor je František Mašek. Na hradě je také možné se občerstvit. Pokud máte malé děti, nebo nejste turističtí nadšenci, můžete zde svůj výlet ukončit a vydat se na cestu zpět. Po návratu do Turnova jste ušli bez mála 6 kilometrů!

 

 Kdo chce, pokračovat, má dvě možnosti. Pokud si troufnete na 15- ti kilometrovou trasu, pokračujte po červené až k Hrubé skále a tady se teprve napojte na zelenou trasu, která vás zavede do cíle cesty, městečka Sedmihorek. Pokud jste již unavení, vydejte se rovnou, od hradu Valdštejn, po zelené značce směr Sedmihorky. Příjemným klesáním dojdete až do malebného lázeňského městečka, kde je mnoho restauračních zařízení, bowling a dokonce přírodní koupaliště. Trasu si tak zkrátíte o necelé tři kilometry. Z Lázní Sedmihorky se můžete na zpáteční cestu vydat vlakem, který odsud jezdí každou hodinu. 

Tato akce je v kategoriích:
» Výlety
» Pivo
» Víno
» Jídlo
» Hrady
» Zámky
» Koupaliště
» Rozhledny
» Historické akce
» Památky
» Pěší turistika
» ParkyOhodnoť akci:

Průměrné hodnocení: 3.6
Celkem hodnotících: 304Místo konání akce: Turnov
Stálá akce
Vstupné: 40 Kč
Počet zobrazení: 4958

Akci pořádá


Okres: nezadáno
Telefon: nezadáno
E-mail: nezadáno
Jiný kontakt: nezadáno
WWW: nezadáno

Další akce pořádáné tímto uživatelem

Podělte se s návštěvníky o svůj zážitek na tomto místěPodělte se jako první!

Přidejte si nás na Facebooku a sdílejte akce!

Spřáteléné weby


Trička s potiskem
Vyrobte si vlastní tričko


Online hry
1000+ online her